Články


  

Chovateľská stanica Carpathia Heart bola založená v roku 2012 ako medzinárodne chránená chovateľská stanica.Našim cieľom je odchovať hlavne zdravé, krvne zaujímavé, sebavedomé a oddané šteniatka s kvalitným exteriérom.Snažíme sa vyhýbať častým spojeniam a udržiavať prevažne nemecký rodokmeň, ktorý sa môže stať prínosom nielen pre slovenský chov. Chov je našou záľubou, takže si dávame záležať na správnej socializácií a výchove šteniatok do ich ďalšieho života aby sa stali výbornými spoločníkmi.

V našom chove sa snažíme spojiť 3 pre nás najdôležitejšie kritériá: zdravie, povahu a v neposlednom rade exteriér. Tak aby boli naše šteniatka zdravé, povahovo vyrovnané s predpokladmi na výcvik a aby spĺňali štandardný exteriér plemena.

Našou predstavou je plnochrupý Hovawart s pekne modelovanou hlavou, mohutnou a pevnou kostrou, správne neseným chvostom, správne nesenými a nasadenými ušami, kvalitnou a bohatou srsťou a elegantným pohybom.

Keďže povaha súvisí aj s výchovou snažíme sa aby mali šteniatka od malička čo najlepšiu socializáciu. Šteniatka budú vychovávané v rodine s malým dieťaťom, taktiež aj so staršou dámou zlatého retrievera. Sú u nás časté návštevy či už dospelých alebo detí. Dôležité sú taktiež genetické predpoklady, preto sa snažíme vybrať toho najlepšieho krycieho psa aby mal vyrovnanú povahu (či už v domácom prostredí alebo mimo domu), bol nekonfliktný k deťom, cudzím ľuďom alebo k ostatným zvieratám. Pes by mal byť taktiež spoľahlivý a oddaný pri práci.

 Zdravie je asi najdôležitejšia vec preto vyberáme do chovu 100% zdravých jedincov. Na Slovensku je potrebné absolvovať zatiaľ len RTG bedrových kĺbov. Naša fena podstúpila RTG bedrových kĺbov a aj vyšetrenie na očné choroby všetko s negatívnym výsledkom.  

 

                                                                                                                                                                                                  

2021  carpathia-heart.sk
obrazok_psa